چک لیست کار های بدو ورود به دانمارک

چک لیست کار های بدو ورود به دانمارک

 

ثبت آدرس

برای دریافت CPR شما باید محل زندگی خود را ثبت نمایید. حداقل مدت اقامت شما در یک محل برای ثبت آدرس بستگی به شهر محل زندگی شما دارد اما به طور معمول این مدت بین 1 تا 3 ماه می باشد.

مراجعه به مرکز خدمات شهروندان بین المللی

ورود به دانمارک به عنوان یک تازه وارد می تواند چالش های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.شما می توانید با مراجعه به مراکز خدمات شهروندان بین المللی (ICS) که در کپنهاگ، اودنسه، اورهوس و آلبورگ واقع شده اند از آنها برای کار های اداری خود کمک بگیرید.

دریافت CPR

در دانمارک هر شخص یک شماره ثبت شخصی دارد که به آن شماره CPR گفته می شود.اگر قصد دارید برای مدت 3 ماه یا بیشتر از آن در دانمارک اقامت داشته باشید باید برای CPR خود اقدام نمایید. شما برای دریافت CPR باید به یکی از مراکز خدمات شهروندان بین المللی مراجعه کرده و آدرس ثبت شده خودتون رو ارائه دهید.

دریافت کارت زرد

کارت زرد در واقع اثبات کننده این است که شما حق استفاده از بیمه درمانی را دارید.کارت بیمه درمانی هنگامی صادر می شود که شما CPR خود را دریافت کرده باشید. تقریباً دو تا سه هفته بعد ازدریافت شماره CPR، کارت بیمه به آدرس ثبت شده شما ارسال می شود. بر روی این کارت نام، آدرس، شماره CPR شما به همراه نام و آدرس پزشک شما ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *