دریافت گواهینامه در آلمان

دریافت گواهینامه در آلمان

رانندگی در آلمان

همه افراد بالای 18 سال غیر آلمانی می توانند با استفاده از گواهینامه خود تا شش ماه در آلمان (با ماشین) رانندگی کنند. پس از گذشت شش ماه شهروندان کشور هایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند (بعلاوه ایسلند ، نروژ و لیختن اشتاین) باید گواهینامه آلمانی خود را دریافت نمایند. در بعضی مواقع امکان دارد فرد برای دریافت گواهینامه در یک آزمون کتبی یا آزمون رانندگی شرکت کند.

شهروندان اتحادیه اروپا

اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، هرگز نیازی به تعویض گواهینامه خود و یا ترجمه آن نخواهید داشت همچنین شما باید حداقل سن برای استفاده از وسیله نقلیه انتخابی خود را داشته باشید (سن رانندگی با ماشین در آلمان 18 سال است) گواهینامه شما باید:

  • کامل و معتبر باشد (برای استفاده موقت صادر نشده باشد)
  • گواهی نامه باطل نشده باشد
  • همیشه همراه شما باشد

شهروندان خارج ازاتحادیه اروپا

اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا به آلمان مهاجرت می کنید می توانید با استفاده از گواهینامه بین المللی خود موجود تا شش ماه پس از اقامت قانونی موقت در آلمان رانندگی کنید. تمامی شرایط اتباع اتحادیه اروپا برای شما برقرار است اما اگر گواهینامه شما به زبان آلمانی نباشد و یا اگر با مشخصات کنوانسیون بین المللی (وین) برای گواهینامه آلمانی مطابقت نداشته باشد، لازم است آن را ترجمه کنید.

ترجمه گواهی نامه

برای ترجمه گواهینامه شما می توانید مجوز رانندگی بین المللی (IDP) را که ترجمه آلمانی گواهینامه شما را ارائه می دهد انتخاب کنید، اما همچنان باید گواهینامه رانندگی اصلی خود را همراه خود داشته باشید.یا اینکه شما باید گواهینامه خود را توسط کلوپ اتومبیل عمومی آلمان (ADAC) ترجمه نمایید.

برای تبدیل

برای ادامه رانندگی در آلمان بعد از شش ماه باید گواهینامه آلمانی را از دفتر مجوز رانندگی در محل اقامت خود دریافت کنید. در موارد استثنایی، احتمال تمدید گواهینامه قبلی شما برای بازه زمانی بیش تر از 6 ماه وجود دارد به این شرط که بتوانتید بتوانید به مقامات ثابت کنید که بیش از 12 ماه در آلمان اقامت نخواهید داشت.

فرایند تبدیل

تبدیل گواهینامه شما به گواهینامه آلمانی به توافق کشور شما با آلمان بستگی دارد. برای برخی از کشورها، ممکن است مجبور باشید یک آزمون کتبی و یا یک آزمون رانندگی بدهید، در حالی که برای برخی دیگر، این فرآیند یک فرآیند ساده ارائه مدارک و بدون نیاز به انجام هرگونه آزمون اضافی است.

مدارک موردنیاز

  • شناسنامه یا گذرنامه
  • گواهی ثبت نام از دفتر ثبت محلی
  • عکس پرسنلی جدید
  • گواهینامه قبلی گواهی
  • سوء پیشینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *