استان آلبرتا

آلبرتا یکی از استان های بزرگ کانادا است که از غرب با بریتیش کلمبیا و از شرق با ساسکاچوان هم مرز است ، این استان دارای جمعیت زیادی از تازه واردان است و حدود 1 میلیون مهاجر در آلبرتا ساکن شده اند ، اکثر تازه واردان در مناطق ( کلگری،ادمونتون و لتبریج ) مستقر می شوند.
این استان از سطح درآمدی بالاتری نسبت به سایر نقاط کانادا است بر اساس اعلام دولت آلبرتا ، این استان بالاترین سطح درآمد پس از مالیات را دارد.

مسکن

آلبرتا با جمعیتی بیش از 4.6 میلیون چهارمین استان پرجمعیت کانادا است و اکثر تازه واردان به دنبال اجاره مسکن هستند در سال 2023 متوسط اجاره یک آپارتمان یک خوابه در لتبریج 1،181 ، ادمونتون 1،279 و در کلگری 1،728 دلار است

صنعت و مشاغل

در آلبرتا 3 صنعت بزرگ به ترتیب اشتغال عبارت اند از : مشاغل تجاری / مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی / ساخت و ساز
آلبرتا بیش از 345،000 نفر شاغل در صنعت تجارت دارد که شامل عمده و خرده فروشی می شود ، بیش از 232،000 ساکن آلبرتا در بخش مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی مشغول هستند و بیش از 178،000 نفر در بخش ساخت و ساز کار می کنند.

رفت و آمد

حداقل حدود 70 درصد از ساکنان هر یک از سه کلان شهرهای آلبرتا کمتر از 500 متر از نقطه دسترسی حمل و نقل عمومی زندگی می کنند، آن ها می توانند به راحتی از اتوبوس یا سایر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
برای 90 روز اول اقامت خود در آلبرتا می توانید با استفاده از گواهینامه کشور خود رانندگی و پس از آن باید برای گواهینامه آلبرتا درخواست دهید.

مراقبت های درمانی و بهداشتی

هر فرد تازه وارد پس از یک دوره 3 ماهه می تواند با دریافت کارت بهداشت استانی معتبر ، خدمات درمانی رایگان دریافت کند برای دریافت کارت بهداشت باید مدارک پشتیبان برای تائید اقامت آلبرتا ، هویت و حق قانونی شما برای ماندن در کانادا را به دولت ارائه دهید.

مالیات

دو مالیات اصلی در آلبرتا ( مالیات بر فروش و مالیات بر درآمد ) است از ساکنان فقط 5 درصد مالیات بر فروش کالا و خدمات دریافت می شود ، در حالی که این مالیات در اکثر استان های دیگر بیش از 10 درصد است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *