ساسکاچوان
saskatchewan

استان ساسکاچوان کانادا

ایالت سرسبز ساسکاچوان یکی از آفتابی ترین سرزمین های کاناداست که واقع در مرکز این کشور است. مشهورترین شهرهای این ایالت رجینا، مرکز آن، و همچنین ساسکاتون می باشد. از لحاظ وسعت، ساسکاتون بزرگ ترین شهر استان و رجینا پس از آن دومین شهر وسیع این استان می باشد. این ایالت در عین آفتابی بودن از آب و هوای سردی برخوردار بوده و زمستان های با دمای منفی را تجربه خواهید نمود.

دانشگاه ساسکاچوان که در شهر ساسکاتون واقع شده است در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد و همواره در بین ۱۵ دانشگاه برتر کانادا رده بندی می شود. ایالت ساسکاچوان از جمله ایالت هایی است که برنامه های مهاجرتی زیادی را برای جذب مهاجرین ارائه داده است. از جمله این برنامه می توان به برنامه های کارآفرینی، نیروی متخصص، تجربه کاری و برنامه های تحصیلی اشاره نمود. اقتصاد رو به رشد این استان از جمله عوامل جذب مهاجرین به ساسکاچوان محسوب می شود. در اینجا قصد داریم به تشریح برنامه های نیروی متخصص ساسکاچوان بپردازیم.

برنامه های مهاجرتی استان ساسکاچوان

به طور کلی سه برنامه استانی تحت عنوان نیروی متخصص  خارجی برای دریافت اقامت دائم وجود دارد:

1-      پیشنهاد کاری

2-      لیست مشاغل مورد نیاز یا Occupation In-Demand

3-      اکسپرس انتری ساسکاچوان Saskatchewan Express Entry

گزینه اول برای متقاضیان ایرانی تقریبا غیر عملی بوده چراکه باید پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای ساسکاچوانی داشته باشید ولی گزینه های دوم و سوم کابردی بوده و این ایالت در بررسی پرونده های متقاضیان و زمان بررسی پرونده، تاکنون پیشینه بسیار خوبی را از خود برجای گذاشته است.

شرایط اقدام

 • سوابق کاری و تحصیلی فرد متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان باشد
 • دریافت 60 امتیاز از 100
 • معادلسازی مدارک تحصیلی دانشگاهی که خارج از کانادا دریافت شده باشند

 پروسه و روند اقدام برنامه استان ساسکاچوان

در صورتیکه فرد متقاضی حداقل شرایط لازم را داشته باشد، برای اقدام از گزینه دوم می تواند تشکیل پروفایل داده و به عبارتی اظهار علاقمندی برای کار و زندگی در این ایالت نموده و کلیه اطلاعات شخصی، تحصیلی، سوابق کاری و مدارک زبان را بارگذاری نماید. پس از آن باید منتظر دریافت دعوتنامه استانی ساسکاچوان بماند که اصولا هر دو هفته یک بار صدور دعوتنامه صورت می گیرد.

در گزینه سوم باید فرد متقاضی علاوه بر داشتن حداقل شرایط مورد نیاز استان ساسکاچوان، واجد شرایط در برنامه اکسپرس انتری فدرال بوده و در این برنامه دارای پروفایل معتبر باشد.

به طور کلی روند اقدام در این برنامه به صورت زیر می باشد:

 • دریافت مشاوره به منظور بررسی شرایط و دریافت امتیازبندی
 • معادلسازی مدارک تحصیلی و ارائه مدرک زبان
 • تشکیل پروفایل
 • دریافت دعوتنامه
 • تکمیل پرونده و ارسال مدارک و پرداخت هزینه استان معادل 350 دلار کانادا
 • دریافت نامینیشن استانی
 • ارسال پرونده به فدرال و انجام آزمایشات پزشکی و چک امنیتی و پرداخت هزینه های فدرال 550 دلار کانادا
 • پرداخت هزینه ورود به خاک کانادا معادل 490 دلار کانادا
 • انجام بایومتریک با هزینه 85 دلار کانادا
 • درخواست پاسپورت و صدور ویزا

آیا واجد شرایط برنامه ساسکاچوان هستید؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید لیست مشاغل مورد نیاز استان را بررسی نمایید. در صورتیکه حداقل 1 سال سابقه کاری در یکی از عناوین شغلی مورد نیاز این استان داشته باشید و همینطور رشته تحصیلی تان نیز مرتبط با عنوان شغلی شما باشد، شرط لازم برای این برنامه را خواهید داشت و دریافت 60 امتیاز در سیسیتم امتیازبندی ساسکاچوان شرط کافی برای اقدام شما را فراهم خواهد کرد.

لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان و همچنین لیست مشاغلی که نمی توانید از طریق آن اقدام نمایید را می توانید در ادامه دانلود نمایید.

درصورتیکه عنوان شغلی و رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان قرار دارد، حال می توانید امتیازبندی ساسکاچوان را انجام دهید و در صورتیکه حداقل 60 امتیاز از فاکتورهایی شامل سن، تحصیلات و سابقه کاری و سطح زبان دریافت نمایید، واجد شرایط اقدام در این برنامه خواهید بود.

برای محاسبه امتیازبندی فایل پی دی اف زیر را دانلود نمایید.

دریافت دعوتنامه در برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان

پس از واجد شرایط بودن و انجام معادلسازی مدارک تحصیلی و ارائه مدرک زبان، امکان تشکیل پروفایل و یا به عبارتی اظهار علاقمندی (EOI) در سیستم نیروی متخصص ساسکاچوان، باید منتظر دریافت دعوتنامه باشید. هنگامیکه پروفایل شما در این سیتم تشکیل شد، وارد استخر متقاضیان واجد شرایط (pool)  خواهید شد و باید منتظر دریافت دعوتنامه باشید. مهمترین سوال در این مرحله چگونگی صدور دعوتنامه می باشد. به عبارت دیگر این استان چه معیارهایی را برای صدور دعوتنامه به متقاضیان در نظر می گیرد. انتخاب و صدور دعوتنامه یا همان (draw) اصولا هر دو هفته یک بار صورت گرفته و نتایج حاصل از طریق سایت رسمی استان و همچنین صفحات مجازی پرشین کانادا خبررسانی می گردد. در هر دراو تعداد دعوتنامه های صادر شده، حداقل امتیاز لازم، تاریخ صدور دعوتنامه و همچنین عناوین شغلی انتخاب شده منتشر می گردد. برای صدور دعوتنامه مهمترین فاکتور امتیاز شما می باشد. بدیهی است هر فرد بدون داشتن امتیاز انطباق پذیری که شامل (داشتن بستگان، سابقه تحصیل، سابقه کار در ساسکاچوان) حداکثر 70 امتیاز می تواند دریافت نماید که دستیابی به این امتیاز به هیچ عنوان دور از ذهن نیست. عامل بعدی نیاز بازار کار استان است که بر این اساس انتخاب صورت می گیرد. اما آخرین عامل وضعیت رقبای شما در پول یا استخر متقاضیان واجد شرایط می باشد. مطالعه حداقل امتیازها برای صدور دعوتنامه استان ساسکاچوان نیز می تواند برای شما مفید باشد. به طور کلی در صورتیکه امتیاز شما بالای 65 باشد شانس خوبی خواهید داشت و پیشنهاد می گردد برای این برنامه اقدام نمایید. در صورت داشتن امتیاز 68 یا بالاتر توصیه اکید به اقدام سریع و بدون فوت وقت می باشد.

برای این منظور می توانید فایل پی دی اف زیر را دانلود نمایید.

تمکن مالی در برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان

برای اقدام در این برنامه نیاز به داشتن تمکن مالی خواهید داشت تا بتوانید هزینه های زندگی خود و سایر اعضای خانواده خود را تامین نمایید.

  • این موجودی باید از 3 ماه قبل از ارسال پرونده در حساب شما باشد و بهتر است تا مرحله ارسال پرونده به فدرال، موجودی حساب شما از این حداقل پایین تر نباشد.
  • میزان این مبلغ بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است که مبلغ دقیق را می توانید در تصویر مقابل مشاهده نمایید.
  • نرخ محاسبه آن دلار دولتی کانادا می باشد.
  • با توجه به نوسانات ارزی بهتر است همیشه حداقل موجودی حساب شما بیش از مقدار تعریف شده در این جدول باشد.
  • این موجودی می تواند در حساب متقاضی اصلی یا همسر او باشد.

دریافت مشاوره صحیح و اصولی اولین گام در مهاجرت موفق است.

در صورتیکه واجد شرایط باشید، می توانید از مشاوره های تلفنی و حضوری ما بهرمند گردیده و بهترین گزینه مهاجرتی را از میان صدها گزینه انتخاب نمایید.

برای این منظور می توانید با شماره های دفتر تهران تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.

۲ دیدگاه دربارهٔ «نیروی متخصص ساسکاچوان»

سلام ببخشید این اطلاعاتی که گذاشتید مربوط به سال ۲۰۱۹ است یعنی تا الان هیچ چیز در این برنامه تغییر نکرده؟ اگر ممکنه اطلاعات رو به روز کنید.ممنون

سلام، اطلاعات کاملا به روز است چون تغییرات که اعمال میشه، این صفحه بروزرسانی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *