بیمه خدمات درمانی برای دانشجویان در کانادا

بیمه خدمات درمانی برای دانشجویان در کانادا

بیمه خدمات درمانی

در حالی که کانادا به دلیل مراقبت های بهداشتی رایگان مشهور است، اکثر این خدمات فقط برای شهروندان و مقیمان کانادا در دسترس می باشد. به همین دلیل، کلیه دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کند، باید برای مدت زمان برنامه تحصیلی خود، برای داشتن بیمه خدمات درمانی اقدام نمایند.سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا از استان به استان دیگر متفاوت است. دانشجویان بین المللی باید با مراقبت های بهداشتی که استان محل تحصیل آنها ارائه می دهد آشنا شوند. برخی از استانها دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه درمانی استان قرار می دهند ، اما اکثر استانها دانشجویان را ملزم به ثبت نام در های بیمه درمانی خصوصی می کنند.

آلبرتا 

اکثر دانشجویان بین المللی که حداقل شش ماه از مدت تحصیل آنها در آلبرتا می گذرد، تحت پوش بیمه خدمات درمانی آلبرتا (AHCIP) قرار می گیرند. بیمه خدمات درمانی آلبرتا فقط هزینه های اساسی بهداشت را تحت پوشش می دهد و شامل هزینه های مراقبت از دندان و یا داروهای تجویز شده نمی شود. اگر دانشجوی بین المللی واجد شرایط دریافت پوشش تحت AHCIP نباشد، باید تحت پوشش بیمه های خصوصی قرار گیرد.

منیتوبا

دانشجویان بین المللی در مانیتوبا تحت پوشش بیمه بهداشت بین المللی دانشجویان مانیتوبا قرار می گیرند.این طرح خدمات پزشکی را که ممکن است برای افراد غیرمقیم پرهزینه باشد مانند اقامت در بیمارستان، ویزیت پزشک و … تحت پوش قرار می دهد.

نوااسکوشیا 

این استان هیچ طرح خدمات درمانی را در اختیار دانشجویان بین الملی قرار نمی دهد، اما دانشجویان میتوانند خود را از طریق موسسه های آموزشی، که برنامه های مراقبت های بهداشتی را ارائه می دهند بیمه کنند . پس از گذشت یک سال، دانشجویان ممکن است واجد شرایط درخواست کارت سلامت نوا اسکوشیا شوند، که پوشش بهداشتی رایگان را از طریق بیمه خدمات پزشکی (MSI) در اختیار آنها قرار می دهد.

ساسکاچوان 

اکثر دانشجویان بین المللی که حداقل شش ماه از مدت تحصیل آنها در ساسکاچوان می گذرد، میتوانند برای دریافت کارت سلامت ساسکاچوان که خدمات درمانی را به صورت رایگان ارائه می دهد اقدام نمایند. همچنین برخی از موسسات آموزشی ساسکاچوان به طور خودکار دانشجویان بین المللی را برای دریافت بیمه درمانی ثبت نام می کنند.

بریتیش کلمبیا 

دانشجویان بین المللی که مدت زمان تحصیل آنها حداقل 6 ماه می باشد باید به محض ورود به استان برای MPS درخواست دهند.به طور کلی روند بررسی پرونده افراد برای MPS سه ماه طول میکشد که در این مدت دانشجویان بین المللی می تواند از خدمات iMED استفاده نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *