کمک های مالی برای دانشجویان در کانادا

کمک های مالی برای دانشجویان در کانادا

Scholarships

نوعی کمک مالی است که بر اساس شایستگی و معیار های تعیین شده توسط سازمان ارائه دهنده، به دانشجویان، ورزشکاران و محققین برای ادامه تحصیل و آزمایش های علمی اهدا می شود که نیازی به باز پرداخت ندارد. به طور میانگین مبلغ این کمک هزینه ها سالانه بین 1000 تا 5000 دلار می باشد اما در برخی از موارد امکان ارائه کمک هزینه زندگی و تحصیل به طور کامل نیز وجود دارد.

Grants

مبلغ این کمک هزینه 2000 تا 8000 دلار در سال می باشد که توسط دولت به دانشجویان دارای شرایط خاص مانند معلولیت دائمی، فرزندآوری و … پرداخت می شود. دانشجو موظف است پس از پایان دوره تحصیل خود این مبلغ را به دولت بازگرداند.

Student loans

به طور کلی وام های دانشجویی مختص شهروندان و مقیمان کانادا می باشد. اما در برخی از بانک ها و موسسات مالی امکان دادن وام به دانشجوین بین المللی وجود دارد که نرخ بهره و نحوه بازپرداخت وام با شهروندان و مقیمان کانادا به یک صورت می باشد.

Graduate-level awards

هدف از ارائه این کمک مالی آن است که به دانش آموزان اجازه دهد تا منحصراً بر تحصیلات تکمیلی خود تمرکز کند. مبلغ این کمک هزینه 3000 تا 5000 دلار می باشد و از آن جایی که درخواست ها برای دریافت این کمک هزینه، بالا می باشد داشتن معدل بالا، کار های علمی داوطلبانه و توصیه نامه بسیار موثر است.

Entrance scholarships

این کمک هزینه آموزشی برای فارغ التحصیلان دبیرستانی ایجاد شده است که می خواهند برای اولین بار به دانشگاه وارد شوند. از آنجایی که این کمک هزینه برای ترغیب دانش آموزان برای انتخاب دانشگاه ایجاد شده است مبلغ آن 2000 تا 10000 دلار می باشد که بیشترین مبلغ به دانش آموزان با معدل بالا تر می رسد.

Bursaries

این کمک هزینه تنها به دانشجویان که توانایی مالی برای ادامه تحصیل را نداشته باشند اهدا می شود. به طور میانگین مبلغ پرداختی این کمک هزینه 1000 دلار در سال است و نیازی به بازپرداخت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *