کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا

کار در هنگام تحصیل یکی از مزایایی است که باعث میشود دانشجویان بین المللی، کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند.

دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت در یک موسسسه آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت (دارای DLI) ثبت نام می کنند، می توانند بدون اجازه کار، در هنگام تحصیل تا 20 ساعت در هفته و در تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که حتی اگر قصد کار در حین تحصیل در کانادا را دارید، هنگام درخواست ویزای تحصیلی، بازهم نشان دادن تمکن مالی کافی مورد نیاز است. این بدان معنی است که شما باید نشان دهید که در حین تحصیل، پول کافی برای تأمین هزینه زندگی خود را بدون نیاز به کار کردن دارید. پیش بینی اینکه در آینده از طریق کار دانشجویی درآمد خواهید داشت برای ارائه تمکن مالی کافی نخواهد بود. اگر مدت تحصیل شما کمتر از شش ماه باشد یا در کلاس های آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی  ثبت نام کرده باشید، اجازه کار در هنگام تحصیل به شما تعلق نمیگیرد.

 مهم است که به یاد داشته باشید تا زمانی که برنامه تحصیلی خود را آغاز نکرده باشید، نمی توانید هنگام تحصیل در کانادا شروع به کار کنید.

در حالی که دانشجویان بین المللی در کانادا به طور کلی برای کار در هنگام تحصیل به مجوز کار جداگانه نیاز ندارند، یک استثنا مهم وجود دارد و آن این است که دانشجویان برای اینکه بتواند در برخی از رشته های تحصیلی فارغ التحصیل شوند ملزم به انجام کارورزی می باشند. در این صورت، دانشجویان بین المللی علاوه بر مجوز تحصیل به مجوز کارورزی نیز نیاز دارند. برای دریافت مجوز کارورزی شما نیاز به اجازه تحصیل در کانادا و نامه ای از دانشگاه یا کالج خود دارید که در آن تایید میکند تمامی دانشجویان این رشته نیازمند به گذراندن دوره کارورزی می باشند.

از دیگر مزیت های تحصیل در کانادا این است که دانشجویان بین المللی در کانادا امکان این را دارند تا برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) اقدام کنند. این اجازه کار به شما این امکان را می دهد که تا سه سال پس از فارغ التحصیلی در هر نقطه از کانادا برای هر کارفرمایی کار کنید. اگر می خواهید در کانادا بمانید و کار کنید ، باید در کمتر از 180 روز پس از دریافت تأیید کتبی مبنی بر اینکه برنامه تحصیلی خود را به پایان رسانده اید ، برای این اجازه کار اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *