منع ورود دانشجویان بین الملل به انتاریو

منع ورود دانشجویان بین الملل به انتاریو

در جلسه ای که با حضور نخست وزیر کانادا در 29 آوریل برگزار شد، جاستین ترودو تعلیق سفر دانشجویان بین المللی به انتاریو را در دستور کار قرار داد.

ترودو اعلام داشت: آقای فورد نخست وزیر انتاریو از من درخواست کرد که ورود دانشجویان بین المللی را به این استان به حالت تعلیق درآوریم. از آنجا که انتاریو تنها استانی می‌باشد که چنین درخواستی از دولت فدرال دارد؛ کانادا همکاری لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.

نه دولت‌ استانی انتاریو و نه دولت فدرال هنوز اعلام نکرده اند که این منع ورود چه زمانی اعمال شده، و تا چه مدتی ادامه خواهد داشت. از آنجا که دولت فدرال تصمیم نهایی را درباره ورود مسافران به کانادا خواهد گرفت، درخواست‌ استان‌ها مبنی بر تغییر قوانین مرزی و سفرهای بین المللی، باید توسط دولت فدرال در اتاوا، بررسی و تصویب شود

دانشجویان بین المللی که از یک مؤسسه موردتأیید دولت کانادا پذیرش دارند از محدودیت‌های سفر معاف هستند. با این حال، مانند سایر مسافران غیر ضروری کانادا، باید قرنطینه اجباری 14 روزه و تست کووید19 را طبق مقررات، انجام دهند.

آقای «فورد» به علاوه درخواست برای منع سفر دانشجویان بین الملل به انتاریو، خواستار اعمال قرنطینه سه روزه در هتل‌های موردتأیید برای مسافران زمینی شد. این قانون در حال حاضر، تنها برای مسافران هوایی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *