چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟

کانادا از شهرت شایسته‌ای برخوردار است که باعث شده به یکی از مکان‌های ایده آل برای مهاجران تبدیل شود. نه‌تنها این موضوع بلکه کانادا یکی از امن‌ترین مکان‌ها برای زندگی است. اگر به دنبال مزایای مهاجرت به کانادا هستید، مجبور نیستید خیلی دور نگاه کنید. در حالی که اکثر کشورها برنامه مهاجرت خود را به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا متوقف کرده‌اند، کانادا در سال 2021 به‌ سرعت فرصت‌های مهاجرت را بازکرده است و در هیچ بازه زمانی برنامه های اقامت دائم را متوقف نکرده است. آنها افراد ماهر بیشتری را برای کمک به تقویت اقتصاد به مهاجرت ترغیب می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به مزایای زندگی در کانادا بپردازیم. پس اگر شما هم با سوال چرا به کانادا مهاجرت کنم، روبرو هستید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

کشوری صلح طلب و امن

کانادا از نظر ارزیابی استانداردهای زندگی در 2020 HSBC Expat Explorer رتبه 9ام را دریافت کرد. علاوه بر این، سه شهر کانادا به‌ تازگی در میان 10 رتبه برتر لیست اقتصاد جهانی قرار گرفته‌اند. کلگری در رتبه 5، ونکوور 6 و تورنتو 7 انتخاب شده اند. کانادا مکان مورد نظر برای افرادیست که می‌خواهند در مکانی صلح طلب و آرام زندگی کنند که هوای پاک، استانداردهای خوب زندگی و خیابان‌های ایمن دارد. مکانی امن برای زندگی یکی از دلایل مهاجرت به کانادا در میان افرادی است که ارزش‌ها و جاه‌طلبی‌های قوی دارند.

چندفرهنگی و مهاجرپذیری

در دهه 1970 نخست‌وزیر کانادا پیر ترودو، رسماً سیاستی برای ترویج چندفرهنگی به تصویب رساند. از آن زمان این یکی از عناصر اصلی هویت کانادایی به شمار می رود. کانادا یکی از بالاترین میزان مهاجرت سرانه را در میان کشورهای پیشرفته دارد. فقط در سال 2018 ، کانادا از بیش از 310،000 مهاجر به این کشور استقبال کرد. 57٪ از این مهاجران به‌عنوان نیروی متخصص وارد می‌شوند. بقیه پناهندگان خواهند بود یا به خانواده‌ای که قبلاً در کانادا زندگی می‌کنند، می‌پیوندند. در کل، 22.3٪ از جمعیت کانادا به‌عنوان یک اقلیت قابل‌مشاهده و 21.9٪ به‌عنوان خارجی متولد می‌شوند. این ویژگی یکی از مزایای مهاجرت به کانادا است.

در کانادا مردم از همه فرهنگ‌ها با هم زندگی می‌کنند، درحالی‌که میراث‌فرهنگی و اقدامات مذهبی خود را نیز حفظ می‌کنند. بیش از 30 جامعه قومی با 100000+ نفر وجود دارد و 11 جامعه دارای یک میلیون نفر یا بیشتر عضو دارند.

مراکز شهری کانادا مانند تورنتو، مونترال و ونکوور از تنوع فرهنگی بسیار بالایی برخوردار  هستند. در تورنتو که به طور منظم به عنوان “چندفرهنگی‌ترین شهر جهان” شناخته می‌شود، بیش از نیمی از جمعیت به عنوان یک اقلیت شناخته نمی شوند.

دهمین اقتصاد بزرگ جهان

وقتی صحبت از اقتصاد جهانی می‌شود، کانادا واقعا قدرتنمایی می کند. یکی دیگر از دلایل مهاجرت به کانادا داشتن دهمین اقتصاد بزرگ جهان، با تولید 1.6 تریلیون یا سرانه 48100 دلاربوده که سی و هشتمین جمعیت بزرگ جهان نیز محسوب می گردد. کانادا در سال 2015 از روسیه پیشی گرفت و مقام 10 برتر را از آن خود کرد. طبق آمار کانادا، اگرچه کانادا به دلیل داشتن منابع طبیعی بسیار شناخته شده است، اما 9/78 درصد کانادایی‌ها در یک شغل مربوط به خدمات کار می‌کنند. اگرچه بخش تولید کالاها در مقایسه با بخش خدمات نسبتاً کوچک است، در چند سال گذشته صنایع تولیدی و نفت و نفت کانادا رشد سالانه  ثابتی داشته‌اند.

سیستم آموزشی جهانی

کانادا بیش از هر کشور صنعتی دیگر در سرانه آموزش‌وپرورش هزینه می‌کند و تحصیل‌کرده‌ترین کشور جهان لقب گرفته است. سیستم آموزش عمومی کانادا به‌عنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان شناخته می‌شود. میزبانی از برخی دانشگاه‌های برتر جهان مانند دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر و دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا است. طبق آمار کانادا، 54٪ کانادایی‌های 25-64 ساله دارای مدرک فوق دبیرستان هستند و 10.8٪ دوره کارآموزی یا گواهی تجارت را گذرانده‌اند. در برخی از استان‌ها، هزینه تحصیل به طور کامل یا جزئی برای دانشجویان کم‌درآمد تأمین می‌شود.

صنعت فناوری کانادا به‌سرعت درحال‌رشد است

بخش فناوری سریع‌ترین صنعت درحال‌رشد کانادا است که از دلایل مهاجرت به کانادا بیان می‌شود، زیرا نیاز به متخصصان فناوری همچنان در حال رونق است. پشتیبانی و سرمایه‌گذاری دولت در صنعت فناوری کانادا نیز با کمک‌های مالی و ابزارهای دیگر برای کمک به استارتاپ‌های کانادایی بسیار قدرتمند است. کانادا به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به یک مقصد انتخابی برای کارفرمایانی است که به دنبال استعدادهای فنی ماهر هستند. درحالی‌که تورنتو به دلیل استعداد فراوان فناوری خود بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، شهرهای دیگر کانادا نیز استعدادهای فناوری را جذب می‌کنند. مونترال بی‌سروصدا خود را به‌عنوان مرکز نوآوری در هوش مصنوعی و توسعه بازی تثبیت کرد. در همین حال، ونکوور و کلگری به‌خاطر نوآوری در فناوری، مشهور هستند.

خدمات بهداشتی رایگان

اگر شهروند کانادا هستید یا اقامت دائم دارید، می توانید درخواست بیمه سلامت عمومی کنید. با استفاده از آن غالب هزینه های درمان شما رایگان خواهد بود. بخشی از مالیات هایی که پرداخت می شود صرف خدمات بهداشتی رایگان می گردد. هنگامی که از خدمات بهداشت عمومی استفاده می کنید، باید کارت بیمه سلامت خود را به بیمارستان یا کلینیک پزشکی نشان دهید. هر استان و ایالت برنامه بیمه درمانی خاص خود را دارد. همه استانهای کانادا خدمات فوریت های پزشکی رایگانی ارائه می دهند، حتی اگر کارت بهداشت دولتی ندارید. بسته به وضعیت مهاجرت شما ممکن است بتوانید از برخی خدمات درمانی به صورت رایگان استفاده کنید.

کلام آخر

در حالی که جهان با ترس و وحشت به دنبال رسوایی‌ها و سیاست‌های ضد مهاجرتی آمریکا است، برخی از مهاجران به دنبال مکانی دیگر برای شروع زندگی جدید هستند. مزایای مهاجرت به کانادا، این کشور را به‌عنوان مکانی جایگزین برای جستجوی به‌اصطلاح رؤیای آمریکایی در صحنه جهانی قرار داده است. گرچه کانادا همیشه کشوری است که از مهاجران استقبال می‌کند، اما رویکرد اخیر آمریکا در زمینه مهاجرت باعث شده است که تعداد بیشتری از مهاجران به کانادا به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای شروع زندگی جدید روی بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *