سیگار کشیدن در کانادا

سیگار کشیدن در کانادا

قوانین استعمال دخانیات در کانادا بسیار زیاد و متفاوت می باشند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم این مقاله رو برای شما تهیه کنیم.

آلبرتا 

آلبرتا در تاریخ 1 ژانویه 2008 استعمال دخانیات را در مکانهای عمومی و محل کار، از جمله 5 متری درها، پنجره ها و ورودی هواکش ها، منع کرد. در تاریخ 14 نوامبر 2014 قانون ممنوعیت استعمال دخانیات در خودرو هنگام حضور کودکان زیر 16 سال اجرایی شد. فروش دخانیات به خردسالان غیرقانونی است و داشتن یا مصرف دخانیات در یک مکان عمومی برای یک خردسال جرم است و مجازات آن برای خردسال تا 100 دلار جریمه می باشد. خرده فروشانی که محصولات توتون و تنباکو را به خردسالان می فروشند تا 100،000 دلار جریمه می شوند.

بریتیش کلمبیا 

بریتیش کلمبیا در مارس 2008 استعمال دخانیات را در مکانهای عمومی و محل کار، از جمله 6 متری درها، پنجره ها و ورودی هواکش ها، منع کرد. همچنین تبلیغات دخانیات در مکان های عمومی ممنوع می باشد. اتاق های سیگار تنها در خانه سالمندان و مراکز درمانی وجود دارد. استعمال دخانیات در خودرو با وجود کودک زیر 16 سال ممنوع می باشد.

منیتوبا 

منیتوبا در اکتبر 2004 استعمال دخانیات را در همه مکانهای عمومی و محل کار، حتی اتاق های سیگار بار ها و رستوران ها منع کرد. همچنین تبلیغات دخانیات در مکان های عمومی ممنوع می باشد. همچنین اتاق سیگار تنها در خانه سالمندان و مراکز درمانی وجود دارند. استعمال دخانیات در خودرو با وجود کودک زیر 16 سال ممنوع می باشد.

نوااسکوشیا 

نوااسکوشیا در اول دسامبر 2006 استعمال دخانیات را در همه مکانهای عمومی و محل کار، ممنوع کرد. استعمال دخانیات در اتاق های سیگار خانه سالمندان در صورت وجود تهویه هوا مشکلی ندارد استعمال دخانیات در خودرو با وجود کودک زیر 19 سال ممنوع می باشد.

انتاریو 

انتاریو در سال 1994 استعمال دخانیات را در همه مکانهای عمومی و محل کار، منع کرد. این استان اولین استانی بود که فروش دخانیات را در داروخانه ها غیر قانونی اعلام کرد. در صورت حضور افراد زیر 16 سال سیگار کشیدن در همه وسایل نقلیه ممنوع است. از اول ژانویه 2015 ، استعمال دخانیات در رستوران ها، در شعاع 20 متری زمین های بازی و زمین های ورزشی در سراسر استان ممنوع است. همچنین فروش دخانیات در دانشگاه ها و مدارس ممنوع است. انتاریو بیشترین قوانین محدودیت مصرف سیگار را در میان تمام استان های کانادا دارد و هر یک از شهر های ین استان قوانین متفاوتی با یکدیگر دارند.

کبک 

کبک در 31 مه 2006 استعمال دخانیات را در همه مکانهای عمومی و محل کار، منع کرد. سیگار کشیدن در شعاع 9 متری ورودی موسسات خدمات اجتماعی، بیمارستان ها، CEGEP، کالج ها و دانشگاه مدارس ابتدایی و دبیرستان ها، رستوران ها، زمین های بازی و زمین های ورزشی، در وسیله نقلیه با کودکان زیر 16 سال نیز ممنوع است.

ساسکاچوان 

ساسکاچوان سیگار کشیدن در مکان های عمومی را در اول ژانویه 2005 ممنوع کرد و سیگار کشیدن در محل کار را در 31 مه 2009 ممنوع کرد. همچنین فروش سیگار در مکان های عمومی ممنوع می باشد. از اول اکتبر 2010 ، در صورت وجود کودکان زیر 16 سال درخودرو ، سیگار کشیدن ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *