دریافت اقامت اتریش

درباره اتریش

اتریش (Austria) یکی از کشورهای اروپای مرکزی و پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس هم ‌مرز است. جمعیت این کشور در ژانویه 2019 میلادی 8٫858٫775 نفر گزارش شد. کشور اتریش با مساحت 88٬878 کیلومتر مربع تقریباً هم‌اندازه امارات است و از ۹ ایالت تشکیل یافته‌است که هر کدام دارای پایتخت مجزا می باشد. در سال 2018 حدود 2022 میلیون نفر از اتریشی ها را مهاجرین تشکیل داده اند که برابر با 23.3 % از کل جمعیت را شامل می گردد.

نقشه اتریش

آب و هوای اتریش

 اتریش آب و هوای معتدلی دارد بخاطر مرتفع بودن این کشور زمستان هایی سرد و پوشیده از برف دارد ولی به طور کلی هر فصل در کشور اتریش قابل مشاهده است . به طور کلی شرق اتریش در مقایسه با نواحی غربی دارای آب و هوای خشک تر و زمستان های سردتری می باشد. این درحالی است که نواحی غربی از هوای مرطوب تر و معتدل تری برخوردار می باشد. رشته کوه های معروف آلپ در کشور اتریش قرار گرفته که برای عموم مردم بسیار شناخته شده می باشد. جنگل های زیبای اتریش مملو از درخت های سوزنی و کاج بوده و به جاذبه های توریستی این کشور می افزاید.

اقتصاد اتریش

واحد پول اتریش یورو بوده و در سال ۲۰۱۵ در رتبه چهاردهم کشورهای ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی، قرار داشت. اقتصاد کشور اتریش در زمینه های صنعت بسیار قوی است؛ به گونه ای که صادرات کشور اتریش از بخش صنعت عمده درآمد را بخ هود اختصاص داده است که از جمله ی آن ماشین آلات و تجهیزات، لوازم نقلیه موتوری، تولیدات فلزی، مواد شیمیایی و آهن و فولاد است. کشور اتریش در زمینه های دیگر مثل کاغذ و مقوا نیز صادرات فعالی دارد. از دیگر منابع اقتصادی کشور اتریش، جاذبه های گردشگری و نقش توریسم است. طبق آماری از بانک جهانی پس از سوئیس، دانمارک، آمریکا و ژاپن کشور اتریش ثروتمندترین کشور جهان است.

روش های دریافت اقامت دائم اتریش

کلیه افراد خارجی که بخواهند بیش از 6 ماه در این کشور بمانند، نیاز به دریافت اقامت این کشور دارند. اما این افراد در صورتیکه بخواهند تا سقف 6 ماه در این کشور حضور داشته باشند نیاز به دریافت ویزا خواهند داشت. البته برخی کشورها نیز معاف از دریافت ویزا برای ورود به اتریش می باشند که ایران جزو این کشورها نمی باشد. دریافت اقامت اتریش یا به عبارت دیگر دریافت کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش، مبتنی بر سیستم امتیاز محور بوده و در صورتیکه متقاضی حداقل امتیاز لازم در برنامه مذکور را دریافت نماید می تواند برای دریافت کارت اقامت اتریش اقدام نماید. روش های دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش به شرح زیر می باشد: