بهترین شهرهای کانادا برای زندگی کردن در رده بندی سال 2020

 

1️⃣ اتاوا (Ottawa) در استان اونتاریو

🔻 شهر اتاوا به دلیل کیفیت بالای زندگی در سال های اخیر مرتبا درلیست بهترین شهرهای کانادا و قاره آمریکا ارتقاء یافته به طوریکه سال گذشته دررتبه دوم قرار داشت اما اکنون بهترین شهر برای زندگی در کانادا شده است. درآمدهای مناسب، بالا بودن نشاط در این شهر، دسترسی آسان مردم این شهر به مراکز درمانی و همچنین زیبایی طبیعت این شهر، اتاوا را در صدر لیست بهترین شهرهای کانادا قرار داده است.

 

2️⃣ شهر برلینگتن (Burlington) در انتاریو

🔻 یکی از اصلیترین دلایل محبوبیت این شهر نزدیکی به تورنتو است و افرادی که از شلوغی های تورنتو فراری هستند و در این شهر مشغول به کار هستند به راحتی می توانند با قطار از برلینگتن به تورنتو سفر کنند. پاکیزگی هوا، امکانات بالای آموزشی و تفریحی، جاذبه های گردشگری و چندین دلیل دیگر این شهر را به دوین شهر ایده آل کانادا برای زندگی تبدیل کرده است.

3️⃣ شهر اوک ویل Oakville در استان انتارو

🔻 شهر اوکویل تنها 30 دقیقه با مرکز شهر تورنتو فاصله و جمعیتی حدود دویست هزار نفر دارد. در این شهر فرصت های شغلی فراوانی در زمینه های علمی و تکنولوژی وجود دارد اما اوکویل نیز مانند بورلینگتون یک حومه شهر تورنتو بوده و بسیاری برای کار به تورنتو رفت و آمد می کنند. پایین بودن میزان جنایت، بالا بودن دستمزد و پایین بودن نرخ بیکاری از شاخص های مهم کیفیت زندگی در این شهر است.

 

4️⃣ سنت‌آلبرت (St.Albert) در آلبرتا

🔻 آلبرتا در چندین سال اخیر در لیست بهترین شهرهای کانادا برای زندگی روند صعودی داشته و داشتن اقتصاد قوی و شغل های پردرآمد این شهر از مهمترین عوامل جذب متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا می باشد . نرخ بیکاری در این شهر کمتر از 4 درصد و میزان در آمد بالاترین سطح در کشورمی باشد. آلبرتا همچنین دارای طبیعتی بی نظیر و جاذبه های گردشگری عالی برای تفریح و سرگرمی می باشد.

 

5️⃣ شهر بوشرویل (Boucherville) در استان کبک

🔻  شهر بوشرویل با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت، توانسته به رتبه پنجم برسد در حالی که در سال گذشته در رتبه اول قرار داشت. این شهر نرخ بیکاری بسیار پایین، متوسط درآمد بالا و همچنین توانایی خرید خانه خوبی دارد. ضمن اینکه در کنار این شرایط اقتصادی خوب، گروه‌های هنری و ورزشی قابل توجهی در این شهر مشغول به فعالیتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *