برنامه جدید مهاجرت به کانادا به شیوه Express Entry

 در اولین روزهای ژانویه 2015، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برنامه ای موسوم به ورود سریع (Express Entry) را به مرحله اجرا درآورده است. هدف از این برنامه ورود سریع افراد و سرعت بخشیدن به روند اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. برای مطالعه این برنامه در سایت اداره مهاجرت کانادا به اینجا مراجعه نمایید.

کریس الکساندر، وزیر مهاجرت کانادا اعتقاد دارد: "هدف از مهاجرپذیری کانادا، تضمین ضروریات بازار کار فعلی و آینده بوده که رشد و موفقیت بلند مدت اقتصادی را به همراه خواهد داشت. برنامه Express Entry این امکان را به ما می دهد تا به صورت فعال، نیروی کار جدید و متخصص را از طریق برنامه های مهاجرتی اقتصادی انتخاب و استخدام کنیم."
او می افزاید: "استان ها نیز می توانند نامزدهایشان را از طریق برنامه Express Entry تعیین کنند. براساس این قانون جدید، کارفرمایان نیز نقش کلیدی در گزینش مهاجران اقتصادی خواهند داشت. کارفرمایان می توانند از طریق بانک کار کانادا که توسعه یافته و به روز شده است و همچنین از استان هایی که در دسترس هستند، با نامزدها در ارتباط باشند."

نحوه عملکرد برنامه Express Entry

برای اقدام در این روش داشتن سه شرط زیر الزامی می باشد:

  • دریافت 67 امتیاز
  • انجام پروسه معادلسازی مدارک تحصیلی
  • داشتن مدرک آیلتس جنرال با امتیاز حداقل 6 در هر مهارت 

با داشتن شروط فوق، متقاضی واجد شرایط ورود در سیستم رقابتی اکسپرس خواهد گردید. مرحله بعدی ایجاد پروفایل و تکمیل کلیه اطلاعات متقاضی و خانواده او خواهد بود. اطلاعات مربوط به سوابق کاری و تحصیلی، سن، نمره زبان و سایر مهارت ها در این سیستم ذخیره می گردد. همچنین رزومه این افراد باید در بانک مشاغل کانادا ذخیره و به روزرسانی گردد تا توسط کارفرمایان کانادایی قابل رویت باشد. بعد از این مرحله شماره پرونده ای به پروفایل متقاضیان تعلق می گردد که با داشتن این شماره، فرد امکان شرکت در سیستم رقابتی را خواهد داشت و همچنین امکان اقدام برای برخی برنامه های استانی نیز فراهم خواهد شد.

در این سیستم رقابتی که در بازه های زمانی مختلف (حداقل یکبار در ماه) صورت می گیرد و منجر به انتخاب بهترین گزینه های موجود در این سیستم خواهد شد. پس از انتخاب متقاضیان، دعوتنامه صادر گردیده و این افراد موظف به ارسال مدارک خود طی 60 روز خواهند بود.

نکته قابل توجه اینکه برای دریافت دعوتنامه الزامی به داشتن پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای کانادایی نمی باشد و افرادی که پیشنهاد کاری ندارند نیز می توانند دعوتنامه دریافت نمایند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه تکمیل اطلاعات غلط در پروفایل به صورت عمدی یا سهوی منجر به محرومیت پنج ساله از ورود به خاک کانادا خواهد شد لذا این مرحله از حساسیت بسزایی برخوردار می باشد. 

چه کسانی می توانند از این روش استفاده کنند؟

محدودیتی در خصوص رشته تحصیلی و نوع سابقه کاری وجود ندارد ولی همچنان انتظار می رود که امتیاز حداقل زبان ضروریست. برای زبان انگلیسی داشتن آیلتس جنرال با امتیاز 6 در هر مهارت الزامی است، همچنین از زمان این آزمون نباید بیش از 2 گذشته باشد. نکته قابل توجه اینکه در این برنامه حداقل امتیازی برای دریافت دعوتنامه وجود ندارد و سیستم آن کاملا رقابتی بوده و بستگی به سایر افرادی که ثبت نام نموده اند خواهد داشت.

با ما در تماس باشيد

021-88573629

                09902513453 

ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 18
پنج شنبه ها: از ساعت 10 تا 16

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

       با عضویت در کانال تلگرام می توانید از آخرین اخبار روز مهاجرتی مطلع شوید.

        https://t.me/persiancanada

طراحی سایت : وب نگاران پارسه

هاستینگ : ناب سرور