مروری بر ایالت های کانادا

در این مقاله می خواهیم به بررسی اجمالی ویژگی ها و شرایط آب و هوایی هر استان کانادا بپردازیم.

بریتیش کلمبیا با مرکزیت ویکتوریا گرمترین ایالت کانادا می باشد که به داشتن مناظر زیبا شهرت دارد. از سمت غرب به اقیانوس آرام و از سمت شرق با آلبرتا هم مرز بوده و به دلیل نزدیکی با اقیانوس آرام و بادهای گرمی که از آنجا می وزد، هوای متعادل تری داشته و از سرمای شدید و بارش برف زیاد به دور است. جمعیت آن تقریبا برابر 4 میلیون نفر است و یک سوم ساکنان آن اصلیت غیر کانادایی دارند. اقتصاد آن مبتنی بر صنایعی چون ماهیگیری، معدن، چوب، فیلمسازی، تکنولوژی و مهمترین آن ها یعنی صنعت توریسم می باشد. اگرچه هزینه های زندگی و مسکن در این ایالت بالاست اما به دلیل سطح درآمد بالا، کیفیت زندگی در این استان بالا بوده و شهر ونکور این ایالت همواره در لیست بهترین شهرها برای کار و زندگی قرار می گیرد. خدمات بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در این استان رایگان است.

آلبرتا با مرکزیت ادمونتون به ایالت انرژی کانادا مشهور است این ایالت از سمت شرق با ساسکاچوان و از غرب با بریتیش کلمبیا همسایه است و اخیرا به یکی از ایالت های مورد علاقه مهاجرین تبدیل گردیده است.  دلیل این امر از یک طرف درامد بالاتر نسبت به ایالت های در حال رشد مانند ساسکاچوان و نوا اسکوشیا و از طرف دیگر پایین تر بودن هزینه های زندگی نسبت بریتیش کلمبیا و انتاریو می باشد. کلگری و ادمونتون جزء شهرهایی با فرصت های شغلی بالا می باشند. از دیگر نقاط قوت این استان پایین بودن نرخ جرم و جنایت بوده و صنعت اصلی آن نفت و گاز است از اینرو مقصد مناسبی برای رشته های فنی مهندسی خواهد بود.

ساسکاچوان با مرکزیت رجینا به آفتابی ترین ایالت کانادا معروف بوده و دارای خاک بسیار حاصلخیزی می باشد. به همین دلیل به بزرگترین تولید کننده گندم و غلات و صادرکننده کود تبدیل شده است. شرق این ایالت به منیتوبا و غرب آن به آلبرتا ختم می گردد. شهرهای اصلی آن ساسکاتون و رجینا  بوده و نرخ بیکاری و مالیات در آن ها بسیار پایین است که از فاکتورهای جذب مهاجر به شمار می رود. هزینه های زندگی و درآمد متوسط بوده و ارائه خدمات دولتی به ساکنین این استان بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

منیتوبا با مرکزیت وینی پگ در مرکز کانادا واقع است و مردم این ایالت به خونگرمی و حمایت از تازه واردین مشهور هستند. هزینه مسکن به دلیل سرمایه گذاری دولت در پروژه های مسکونی پایین است. مهمترین صنایع آن معدنداری، تولید و کشاورزی می باشد. هزینه های زندگی در این استان پایین و جنوب آن دارای شرایط اقلیمی مناسب تری است.

انتاریو با مرکزیت اتاوا از محبوبترین ایالت های مهاجرین و پرجمعیت ترین ایالت کانادا به شمار می آید. همچنین مرکز سیاسی و اقتصادی کانادا محسوب می گردد. تورنتو شهر اصلی این ایالت و بزرگترین شهر کاناداست که شباهت زیادی با نیویورک دارد. آبشار نیاگارا در این استان از زیباترین مناظر طبیعی جهان به شمار می رود. سطح درآمد و هزینه های زندگی در اینجا بالاست و دانشگاه ها از کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند. صنعت اتومبیل سازی جزء بخش های تولیدی این ایالت است.

کبک با مرکزیت کبک سیتی ایالت فرانسه زبان بوده و  از ایالت های پرجمعیت به شمار می آید. تقریبا یک چهارم جمعیت کانادا را در خود گنجانده است. شهرهای اصلی آن مونترال، کبک سیتی، شربروک، گاتیو و لاوال می باشد. دارای آب و هوای مرطوبی است. دانشگاه های این ایالت هم کیفیت بالایی داشته و هم ارزان قیمت هستند.

نیوبرانزویک با مرکزیت فردریکتون تنها ایالتی است که به طور رسمی دوزبانه است و به داشتن منابع طبیعی بکر معروف است. از شهرهای مهم آن فردرکتون و سنت جان و مونکتون است. هزینه های زندگی و مسکن در این ایالت پایین بوده و در صورت دستیابی به شغل می توان زندگی بدون دغدغه ای داشت. از دیگر ویژگی های این ایالت پایین بودن نرخ جرم و بالا بودن امنیت است. صنایع عمده این ایالت کشاورزی و ماهیگیری می باشد.

نیوفوندلند و لابرادور با مرکزیت سنت جان شرقی ترین ایالت کاناداست و غالب جمعیت آن در دهکده های ساحلی زندگی می کنند و به دلیل وابستگی آن به صنعت ماهیگیری و نوسانات مرتبط با این صنعت دارای بالاترین نرخ بیکاری می باشد. درآمدها و موقعیت های شغلی پایین و همچنین هزینه های زندگی نیز پایین است.

نوواسکوشیا با مرکزیت هالیفکس به معنای اسکاتلند جدید است و جزء ایالت های شرقی بوده و هالیفکس از مهمترین بنادر کاناداست. بیشترین ساکنان این استان مهاجرین سیاه پوست و اعراب هستند و دولت این ایالت تلاش بسیاری در جذب مهاجر می نماید. مهمترین صنعت آن در گذشته ماهیگیری بوده که هم اکنون از رونق افتاده و صنایعی چون جنگلداری، کشاورزی، معدنداری و تولید زغال سنگ فعال می باشند. این استان به دلیل هزینه های پایین برای عوامل تولید، مورد توجه سرمایه گذاران و تولید کنندگان می باشد.

پرنس ادوارد آیلند با مرکزیت شارلوت تاون کوچکترین ایالت کاناداست. این ایالت به نام پدر ملکه ویکتوریا نام گذاری شده است و بیشتر مشاغل این شهر دولتی هستند. مهمترین صنعت این ایالت کشاورزی است البته مشاغل فصلی مانند کشاورزی، توریسم و ماهیگیری هم در این استان وجود دارد.

با ما در تماس باشيد

021-88573629

                09902513453 

ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 18
پنج شنبه ها: از ساعت 10 تا 16

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

       با عضویت در کانال تلگرام می توانید از آخرین اخبار روز مهاجرتی مطلع شوید.

        https://t.me/persiancanada

طراحی سایت : وب نگاران پارسه

هاستینگ : ناب سرور