ویزای تحصیلی

 

روند اقدام

مدارک لازم

ویزای تحصیلی

دانشگاه های کانادا در رتبه 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار می باشند لذا سالانه بیش از 130هزار دانشجوی خارجی برای ادامه تحصیل به کانادا سفر می کنند. برخی افراد نیز برای مطالعه زبان انگلیسی و فرانسه، قدم به این کشور می گذارند. هزینه دانشگاه های کانادا در مقایسه با امریکا بسیار پایین تر است و کشورهایی مانند چین، فرانسه، امریکا و هند، بیشترین تعداد اعزام دانشجو به این کشورها را داشته اند. در کانادا دوره های آموزشی متنوع و با دو رویکرد زبانی انگلیسی و فرانسه می باشد.

روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا:

مقطع تحصیلی: برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا ابتدا باید مقطع تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب و اقدام به معادل سازی مدارک تحصیلی گذشته نمود.
انتخاب دانشگاه: پس از انتخاب مقطع تحصیلی نوبت به انتخاب داتشگاه است. برای این منظور باید مواردی مانند دوره های آموزشی و گرایش ها، سطح آموزشی دوره مورد نظر، رتبه و زبان دانشگاه، هزینه تحصیل، خدماتی که دانشگاه ارائه می دهد و در نهایت کمک هزینه و بورس های تحصیلی مد نظر قرار گیرد.
فراهم سازی شرایط: هر دانشگاه بسته به شرایط و رتبه ای که دارد، توانمندی های خاصی را برای متقاضیان قائل می گردد. به عنوان مثال امتیاز آیلتسی که مورد نیاز است برای دانشگاه های کانادا متغیر بوده و کاملا بستگی به رتبه دانشگاه دارد. مرحله بعدی اطلاع از این نیازمندی ها و تلاش برای فراهم سازی شرایط در این زمینه می باشد.
تکمیل پکیج و ارسال درخواست: این مرحله مهترین بخش از پروسه دریافت پذیرش می باشد و در برخی موارد علاوه بر طی کردن روند مشخص هر دانشگاه، ممکن است نیاز به ایجاد ارتباط های درون دانشگاهی به منظور ایجاد مزیت رقابتی نمود.
در صورتیکه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا، اروپا و یا امریکا دارید و تجربه و زمان کافی برای انجام موفقیت آمیز این مراحل را ندارید، می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت ما تکمیل نمایید.

نکته: دریافت ویزای موقت کاملا بستگی به نظر آفیسر داشته و مقوله ای مجزا از دریافت پذیرش می باشد.