موقعیت رجینا در ساسکاچوان

رجینا مرکز استان ساسکچوان

رجینا (Regina) پایتخت ساسکاچوان و شانزدهمین شهر بزرگ کانادا است و در منطقه جنوب مرکزی استان واقع شده است. مساحت این شهر 118.4 کیلومتر مربع است. این استان با ایالت های آمریکایی مونتانا و داکوتای شمالی هم مرز است. به تازگی یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی نامگذاری شده و در سال 2015 ، جمعیت تخمینی آن 193000 نفر بود که این امر آن را به 24مین شهر بزرگ کانادا تبدیل می کند.

آب و هوا رجینا

رجینا آفتابی ترین شهر پایتخت کانادا است. دمای تابستان به طور متوسط 23 درجه سانتیگراد و دمای زمستان به طور متوسط 11- درجه سانتیگراد است. هوای زمستانی از حدود اواسط نوامبر تا اوایل مارس ادامه دارد. با دمای میانگین 18.8 درجه ساانتی گراد، جولای گرم ترین ماه سال است. ژانویه سردترین ماه است که میانگین دمای آن 16.7- درجه سانتی گراد است. رجینا شهری است که میزان بارندگی در آن بالا است. میانگین میزان بارش سالانه 384 میلی متر است.

اقتصاد رجینا

بارها و بارها رجینا به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای تجارت در غرب آمریکای شمالی شناخته شده است. این موضوع باعث جذب شماغل جدید به منطقه شده و رشد بازار کار را تقویت می کند. این شهر پیشرو در نوآوری در تولید نقره است و بزرگترین تولید کننده فولاد در غرب کانادا است. ساسکاچوان جذاب ترین منطقه برای سرمایه گذاران معدن در جهان است. همچنین مقر مؤسسات مالی ملی و بین المللی است.

جامعه شهری رجینا

رجینا هفتیمن شهر کانادا از لحاظ درصد افراد بومی است. 94٪ از مردم رجینا شهروند کانادا هستند در حالیکه 5/5٪ جمعیت این شهر اخیرا مهاجرت کرده اند. ترکیب نژادی این شهر 79٪ سفید ، 9.9٪ بومی ، 3.5٪ جنوب شرقی آسیا ، 2.6٪ جنوب آسیا ، 2.2٪ آسیای شرقی ، 1.6٪ سیاه ، 0.7٪ آمریکای لاتین و 0.6٪ غرب و غرب آسیا.

تقریباً بیش از 27٪ از مردم رجینا هیچ وابستگی مذهبی ندارند. برای کسانی که وابسته به مذهب هستند ، 68٪ مسیحی ، 2٪ مسلمان و کمتر از 1٪ هندو ، سیک ، یهودی یا بومی هستند.

هزینه زندگی رجینا

در رجینا مسکن و هزینه زندگی پایین تر از بیشتر شهرهای بزرگ کانادا است و داشتن یک خانه، مقرون به صرفه و قابل دستیابی است. مالیات فروش استان 6 درصد پایین تر از تمامی استانها است. میانگین رفت و آمد 20 دقیقه است. به طور کلی هزینه های پایین تر، سطح زندگی بالاتری را فراهم می کند. هزینه متوسط خرید یک خانه ییلاقی 297,304 دلار و متوسط هزینه یک خانه 2 طبقه 416.045 دلار  می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *