استان منیتوبا کانادا
استان منیتوبا کانادا

نام کشورکانادا

نام استان: منیتوبا

پایتخت: وینیپگ ( Winnipeg)

شهرهای مهم: برندن (Brandon)

موقعیت جغرافیاییمرکز کانادا

جمعیت: 1,377,000

مساحت:  649,950 کیلومتر مربع

زبان رسمی اول: انگلیسی

پرچمنماد انگلیس

دمای هوا در وینیپگ: 20- تا 26 درجه سانتیگراد

تعداد برنامه های دریافت اقامت دائم7

تعداد برنامه های بدون نیاز به پیشنهاد کاری5

تعداد دانشگاه ها و کالج ها13

استان منیتوبا (مانیتوبا) کانادا

منیتوبا (به انگلیسی: Manitoba) یکی از استان های کانادا با مرکزیت وینیپگ  (Winnipeg) است. این استان یکی از سه استان سرسبز کانادا بوده که در قلب  کانادا واقع است. بزرگترین شهر و مرکز این استان وی نی پگ (وینیپگ) است که هشتمین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود. وینیپگ به محلی برای ادارات دولتی و مراکز تجاری بزرگ تبدیل شده است. همچنین با داشتن مراکز آموزش عالی به قطب تحقیق و توسعه منطقه معروف است. جمعیت این استان 1,377,000 نفر است و تقریبا نیمی از این جمعیت در وینیپگ ساکن هستند. در سال های اخیر استان منیتوبا موفق شده تا مهاجران زیادی را از طریق برنامه های استانی به این استان جذب کند و برنامه این استان برای جذب سالانه ده هزار مهاجر است.

دومین شهر بزرگ استان برندون (Brandon ) با جمعیتی حدود 40000 نفر است.

آب و هوای منیتوبا

دارای آب و هوای قاره ای است که از شمال تا جنوب متفاوت است. به علت ارتفاع کم زمین و سطوح وسیع و دوری از آب اقیانوس ها در ژانویه و فوریه سرمای زیادی دارد. در تابستان هوای گرم خلیج مکزیک بعد از عبور از آمریکا وارد منیتوبا می شود. درجه حرارت در تابستان حدود 30 درجه سانتیگراد با رطوبت زیاد بوده که در بعضی مواقع این رطوبت بیشتر هم می شود. به طور کلی این استان در مقایسه با سایر استان های کانادا بیشترین هوای صاف را دارا است. این در حالیست که جنوب منیتوبا و شهر وینیپگ دارای آب و هوای مرطوب تری با تابستان های گرم و طولانی تر و زمستان سردتر همراه است.

48% مساحت منیتوبا پوشیده از جنگل با درخت های کاج، صنوبر، سدر است. همچنین حیوانات زیبایی مانند خرس سفید، گوزن و گرگ در پارک های طبیعی و ملی این استان مشاهده می گردد.

استان منیتوبا کانادا
استان منیتوبا کانادا

برنامه های مهاجرت به استان منیتوبا

برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP) به دنبال فارغ التحصیلان، کارگران ماهر،  بازرگانان و خانواده هایی هست که توانایی و هدف استقرار موفق اقتصادی در مانیتوبا به عنوان اقامت دائم هستند. برنامه های استانی منیتوبا به سه دسته کلی به شرح زیر تقسیم می گردد که به تشریح هر یک می پردازیم. نکته قابل توجه در برنامه های این استان داشتن دوست نیز در برنامه نیروی متخصص به متقاضی امتیاز اضافه می کند.

1- نیروی متخصص (Skilled Worker Stream)
2- شاخه آموزش بین المللی (International Education Stream)
3- شاخه سرمایه گذار تجاری (Business Investor Stream)

دعوتنامه های اخیر استان منیتوبا

صدور دعوتنامه شماره 99استان منیتوبا

صدور دعوتنامه شماره 99 استان منیتوبا مانیتوبا (منیتوبا) 99امین دور از صدور دعوتنامه را در این سال برگزار کرد و [...]

صدور دعوتنامه شماره 98 استان منیتوبا

صدور دعوتنامه شماره 98 استان منیتوبا مانیتوبا (منیتوبا) 98امین دور از صدور دعوتنامه را در این سال برگزار کرد و [...]

انتخاب شماره 97 برنامه استان منیتوبا

انتخاب شماره 97 برنامه استان منیتوبا انتخاب شماره 97 برنامه استان منیتوبا مانیتوبا (منیتوبا) 97امین دور از صدور دعوتنامه را [...]

انتخاب شماره 96 استان منیتوبا

صدور دعوتنامه در برنامه استانی منیتوبا انتخاب شماره 96 استان منیتوبا مانیتوبا (منیتوبا) بزرگترین دور از صدور دعوتنامه را در [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *